Ułatwienia dostępu

Młodzi goście z Ukrainy z wizytą w Krasiejowie

Młodzi goście z Ukrainy z wizytą w Krasiejowie_3W dniu 26 maja br. miało miejsce międzynarodowe wydarzenie. Szkolne Koło Caritas i Caritas Diecezji Opolskiej zorganizowały wycieczkę do Juraparku w Krasiejowie dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni, którzy przyjechali do naszej szkoły z Ukrainy.
Celem wycieczki była integracja, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów jak i atrakcji pobliskiego regionu.  Zaczęliśmy od niezwykłego punktu programu,  jakim  był  Tunel Czasu. Po pełnej wrażeń podróży w czasie, udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy 1500 metrów. Kolejnym punktem był Instytut Paleontologicznyktóry prezentuje największe w Europie skamieniałości płazów i gadów.

Mieliśmy możliwość oglądania eksponatów przez szklaną podłogę. W Oceanarium, zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnych zwierząt. Mogliśmy usłyszeć ich głosy oraz poczuć drgania wywołane ich dźwiękami.
Plac zabaw był dodatkową atrakcją, gdzie dzieci mogły przetworzyć nagromadzoną energię, wyładować negatywne emocje i poznać ciekawe formy zabaw. We wczesnych godzinach popołudniowych na dzieci czekał obiad z deserem.

Uśmiechy na twarzach i szczere słowa wdzięczności pokazały, że udało nam się podarować dzieciom z Ukrainy chwile wytchnienia i zapomnienia o wojennej rzeczywistości.

opr. mgr Agnieszka Rosół
Koordynator SKC Diecezji Opolskiej

Licznik odwiedzin